Pieces of a Woman – nový film od Kornéla Mundruczóa vás zasiahne

0
(0)

Pieces of a Woman je síce iba film, ale niekde tam vonku sa píše obdobne trpký príbeh. Snímka začína vyčerpávajúcim domácim pôrodom, ktorý sa končí tragicky. Vanessa KirbyShia LaBouf nám emočné peklo straty dieťaťa a následného rozpadu vzťahu priblížia v kanadsko-maďarskej dráme dokonale autenticky.

Pieces of a Woman recenzia
Zdroj: newyorker.com

Život sa niekedy nemazná a dokáže nadeliť osudové rany, pri ktorých túžite od bolesti radšej zomrieť. Každý prežíva žiaľ ináč. No každý má zároveň aj právo rozhodnúť sa, akú podobu svojmu smútku dá a či má chuť vykričať sa z toho na plné hrdlo alebo sa s tým pobiť potichu vo svojom vnútri. Akákoľvek reakcia je v poriadku. Myslím, že s touto snímkou sa emočne nestretne mnoho ľudí. No je z nej cítiť, že režisér a scenáristka, ktorí sú súčasne aj partnermi, čerpali so svojich osobných bolestivých skúseností.

Nerozumiem a ani sa nepokúšam pochopiť názory niektorých ľudí, ktorí práve pri hodnotení Pieces of a Woman použijú slová ako “prvoplánový“ či „nezaujímavý”. Ktorí vnímajú takmer polhodinový vyčerpávajúci boj ženy za príchod nového života na svet ako nudný a smútok a utrpenie ako klišé. Potom možno aj život nazvať jedným veľkým klišé.

Výborná kamera diváka priamo vnára do deja, jemná hudba Howarda Shorea ani zďaleka nevyrušuje, iba krásne dopĺňa. Herecká dvojica Kirby – LaBouf si to celé doslova prežila a vytrpela. A ja spolu s nimi. Najnovší film maďarského režiséra Kornéla Mundruczóa ma doslova zničil. No som veľmi rada, že práve takýto tip filmu nájdeme na Netflixe. Pretože práve vďaka podobným titulom moje kamarátstvo s červenou streamovacou platformou začína naberať na váhe.

Vyjadri svoj názor. Ako sa ti páčil môj príspevok? 🙂

Ohodnoť príspevok kliknutím na hviezdičky

Priemer 0 / 5. Už ohodnotilo: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Buď prvý!

Zdieľaj
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *