Dnešným dňom sa otvára filmový rok 2020. Čo všetko nám prináša jeho prvý mesiac?

4.6
(5)

Tak čo, milovníci filmov, ešte dospávate oslavu nového roka alebo už uvažujete nad tým, aký film si v januári zaslúži vašu pozornosť, či rovno návštevu kina?

Tento mesiac nás čaká niekoľko zaujímavých kino premiér – snáď najviac sa teším na Malé ženy od režisérky Grety Gerwick (Lady Bird), v ktorých zaznie hudba božského Alexandra Desplata a herecké obsadenie (Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet, Bob Odenkirk…) znie ako skutočná lahôdka.

HBO nám už 13. januára prinesie voľné pokračovanie seriálu o svojskom americkom pápežovi The Young Pope s názvom The New Pope od uznávaného talianskeho režiséra Paola Sorrentina. Tentokrát sa do hry dostane aj John Malkovich a ak si seriál udrží svoju kvalitu, tak sa rozhodne máme na čo tešiť.

Za posledné dni sa k vám určite dostalo už niekoľko zoznamov a vypočuli ste si zopár bilancií o tých najlepších filmoch z minulého roka, ten môj nájdete tu.
Názory sú samozrejme rôzne, no takmer v každej topke sa opakuje Joker a Parazit. Mnohí spomínajú aj Marriage Story od Netflixu, či životopisnú drámu Le Mans ’66.

Ak vás zaujíma, ktoré tituly považuje za najlepšie filmový kritik Peter Konečný, stačí si vybrať jedno z jedenástich miest na Slovensku, v ktorom sa v tomto mesiaci uskutoční prednáška s názvom Večer najlepších filmov a reklám 2019. Kompletný zoznam jeho eventov a relácii nájdete tu.

Prehliadka severského filmu SCANDI nás poteší v dňoch 22. – 26. 2. 2020 a prinesie opäť tie najčerstvejšie novinky z krajín, ktoré u mňa osobne prebudili obrovskú lásku k filmu.
Ak ste doposiaľ škandinávsku kinematografiu prehliadali, určite to napravte. Je to samostatný filmový mikrosvet, ktorý ponúka mrazivé, väčšinou bolestivé a mnohokrát aj kontroverzné zážitky. No zároveň vám sprostredkuje aj tie najsilnejšie emócie, ktoré vás svojou intenzitou v počiatkoch zaskočia. No a predovšetkým sú prudko návykové 🙂 .

Ak už medzi skalných fanúšikov severu dávno patríte, no máte pocit, že ste už všetko dobré videli, určite odporúčam aj túto skupinu na Facebooku. Pokiaľ ju budete pozorne sledovať, zistíte, že ste ani spolovice nevideli všetko.

Hneď prvý mesiac v novom roku prináša niekoľko zaujímavých kinopremiér a akcií, ktoré som tradične zhrnula aj do môjho Kalendára filmových udalostí – vždy ho nájdete aj v sekcii Filmový kalendár.

Celkom dobre sa nám to začína, čo poviete? Na aké filmy sa v tomto roku tešíte najviac?

Vyjadri svoj názor. Ako sa ti páčil môj príspevok? 🙂

Ohodnoť príspevok kliknutím na hviezdičky

Priemer 4.6 / 5. Už ohodnotilo: 5

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Buď prvý!

Zdieľaj
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *